Aromaterapie pro děti
Aromaterapie je celosvětově považována za nejpříjemnější formu řešení fyzických i psychických a psychosomatických problémů. Voňavá síla léčivých rostlin umí působit hojivě i preventivně. Silice obsažené v éterických olejích vstupují do organismu a ovlivňují duševní i tělesnou rovnováhu. Díky čistě přírodnímu složení, je aromaterapie vhodná i pro děti a těhotné či kojící ženy. Při dodržení pravidel bezpečného používání se brzy stane vašim nejmilejším spojencem. Éterické a rostlinné oleje se používají při řešení běžných onemocnění, jako je nachlazení, rýma či kašel u dětí. Aroma produkty oceníte i při růstu zoubků, neklidném spánku, na bolavé bříško nebo v péči o pokožku. A nejen o tu dětskou. Voňavé přírodní aroma laskominy si pro jejich účinek zamilujete i vy. V našem sortimentu najdete pouze čistě přírodní kvalitní aromaprodukty. Syntetické napodobeniny rádi nemáme. Tak račte vstoupit do voňavého světa a nechte se aromaterapií naplno okouzlit.
Malá aromaseznamka na úvod:
Éterický olej (esenciální olej): koncentrovaná vonná těkavá látka destilovaná z rostlinných silic. Samotný éterický olej nepatří na pokožku, může způsobit podráždění. K ředění se používá rostlinný olej. Éterický olej se nerozpouští se ve vodě. Do koupele je nutné éterický olej nejprve smíchat v bezpečném poměru a rozpustit v emulgátoru (mléko, smetana, sůl, med) jinak zůstane neředěný plavat na hladině vody a ulpí na pokožce . Pro svou koncentrovanou sílu se dávkování a použití liší u jednotlivých druhů éterických olejů.
Rostlinný olej: nejčastěji výtažek z olejnatých částí rostlin získaný lisováním např. semen, jader. Nese v sobě cenné výživné látky, které si rostlina schovala v semínku pro budoucí novou rostlinku. Rostlinný olej umí uzamknout vodu v pokožce a hydratovat ji. Důležité je aplikovat rostlinné oleje na vlhkou pokožku. Rostlinný olej nepatří do aromalampy ani difuzéru.
Květová voda: neboli hydrolát vzniká destilací květů, listů i plodů siličnatých rostlin. Květové vody jsou plné cenných látek z rostliny a aktivně je umí předávat ošetřované pokožce, jsou jemnější než éterické oleje. Jejich užívání je bezpečné i pro novorozence, těhotné, malé děti a seniory. Při používání nemusíte řešit další ředění, jako u éterických olejů. Květové vody se mohou používat přímo na pokožku těla, na vlasy i citlivou pleť obličeje.
Difuzér: přístroj pro odpařování vonných silic z éterických olejů. Používá se k rozptýlení éterického oleje v místnosti, k jeho inhalaci a k provonění prostor. Do difuzéru, dle jeho typu, můžete použít éterické oleje i hydroláty, nikoliv rostlinné oleje.
Aromalampa: nejčastěji keramická nádoba, která slouží na odpařování vody s přídavkem éterického oleje. Aby nedocházelo k přepalování vonného oleje, měla by aromalampa být dostatečně vysoká, nádobka na vodu by měla být ve vzdálenosti alespoň 10 cm od plamene svíčky.